Olet täällä

Kiertuekalenteri

2018

22.8.
Atalante, Göteborg (SE)
Sonja Jokiniemi: Blab

16.-18.8.
Tanz im August / HAU3, Berlin (DE)
Maija Hirvanen: Art and Love

26.7.
Täydenkuun tanssit, Pyhäjärvi (FI)
Sari Palmgren: Licking Things

23.-24.5.
MDT, Tukholma (SE)
Elina Pirinen: Personal Symphonic Moment

26.4.
Martinlaakson peruskoulu, Vantaa (FI)
Janina Rajakangas: Teini

25.4.
Korson peruskoulu, Vantaa (FI)
Janina Rajakangas: Teini

23.4.
Järvenpään lukio, Järvenpää (FI)
Janina Rajakangas: Teini

28.-29.3.
Pianofabriek, Bryssel (BE)
Veli Lehtovaara: Peltotiekeskustelu

29.3.
Havukosken koulu, Vantaa (FI)
Janina Rajakangas: Teini

28.3.
Kanneltalo, Helsinki (FI)
Janina Rajakangas: Teini

16.-17.3.
Beursschouwburg, Belgia (BE)
Sonja Jokiniemi: Blab

10.2.
Kokkolan talvitanssit, Kokkola (FI)
Janina Rajakangas: Teini

26.-27.1.
JoJo - Oulun tanssin keskus, Oulu (FI)
Joona Halonen: Tight

2017

21.-22.12.
Veem House for Performance, Amsterdam (NL)
Sonja Jokiniemi: Blab

7.-8.12.
Kanuti Gildi SAAL, Tallinn (EE)
W A U H A U S: Private Dancer

4.-5.12.
Kanuti Gildi SAAL, Tallinn (EE)
W A U H A U S: Flashdance

25.11.
Yksin sateessa? -festivaali, Outokumpu (FI)
Sonja Jokiniemi: Blab

23.11.
Next Festival, Kortrijk (BE)
Sonja Jokiniemi: Blab


16.11.
Everybody's Spectacular, Reykjavik (IS)
Elina Pirinen: Personal Symphonic Moment

9.-10.11.
Balltoppen LIVE, Ballerup (DK)
Sari Palmgren: The Earth Song

7.-9.11.
Teater Viirus, Helsinki (FI)
Carl Knif: The emotional life of a dog/ what my father said

10.10.
4 + 4 Days in Motion, Prague (CZ)
Elina Pirinen: Personal Symphonic Moment

7.10.
New Performance Turku Festival, Turku (FI)
Maija Hirvanen: Art and Love

20.8.
Lohjan kesä tanssii -festivaali, Lohja (FI)
Sari Palmgren: Licking Things

10.-11.8.
Tampereen Teatterikesä, Tampere (FI)
Sonya Lindfors: Noble Savage

29.-30.6.
SCHÄXPIR festival for young audience, Linz (AT)
Sonya Lindfors: Noble Savage

26.-27.5.
SPRING performing arts festival, Utrecht (NL)
Elina Pirinen: Personal Symphonic Moment

1.-2.2.
Oulun lasten ja nuorten teatterifestivaali, Oulun kaupunginteatteri
Sonya Lindfors: Noble Savage

 

2016

2.12.
ICE HOT - Nordic Dance Platform, Dansehallerne, Kööpenhamina (DK)
Carl Knif: RED

1.12.
ICE HOT - Nordic Dance Platform, Dansekapellet, Kööpenhamina (DK)
Pirinen, Hindi, Donovan, Walsh, Saivosalmi: Meadow, meadow, meadow

1.12.
ICE HOT - Nordic Dance Platform, Dansehallerne, Kööpenhamina (DK)
Jarkko Partanen: Fields of Glory

14.11.
Hejsan Budapest! -festivaali, MOM Kulturális Központ, Budapest (HU)
Carl Knif: RED

17.9.
Lofft, Leipzig (DE)
Sari Palmgren: The Earth Song

31.8.
Antiqua 2016 -festivaali, Bolzano (IT)
Anna Mustonen: Di Anima et di corpo

5.-21.8.
Studio 1 Dance Base, Fringe Festival Edinburgh, Edinburgh (GB)
Carl Knif: RED

26.7.
Studio Theater, Beijing Tianqiao Performing Arts Center, Beijing Dance Festival
Carl Knif: RED

31.5.-1.6.
New York Live Arts, New York City (US)
Elina Pirinen: Personal Symphonic Moment

28.-29.5.
JoJo, Oulu (FI)
Sari Palmgren: The Earth Song

10.-11.5
Bora Bora, Aarhus (DK)
Taneli Törmä: ZOOM

28.-29.4.
Baltoppen LIVE, Ballerup (DK)
Taneli Törmä: ZOOM

26.4.
Tikkurilan lukio, Vantaa (FI)
Sari Palmgren: The Earth Song

13.-14.4.
Teater Momentum, Odense (DK)
Taneli Törmä: ZOOM

1.4. & 3.4.
Kutomo, Turku
Anna Maria Häkkinen, Anna Mustonen, Maija Mustonen ja Anna Torkkel - Anna

30.-31.3.
Kanneltalo, Helsinki (FI)
Sari Palmgren: The Earth Song

23.3.
Sotku, Kuopio (FI)
Sari Palmgren: The Earth Song

19.3.
Kokkolan kaupunginteatteri, Kokkola (FI)
Merenneito Annabel ja Surullinen Marjatta

17.-18.3.
Black Box Teater, Oslo (NO)
Elina Pirinen: Personal Symphonic Moment

15.3.
Schauman-sali, Pietarsaari (FI)
Carl Knif: RED

14.-15.3.
Kouvolan kaupunginteatteri, Kouvola (FI)
Sari Palmgren: The Earth Song

3.-4.3.
Generaattori, Kajaani (FI)
Sari Palmgren: The Earth Song

15.1.
Sotku, Kuopio (FI)
Virva Talonen: Vuosirenkaat

 

2015

28.-30.12.
Kanuti Gildi Saal, Tallinna (EE)
Anni Klein & Jarkko Partanen: Dirty Dancing

12.12.
Working Title Situation #02, Kaaistudio's, Brussels (BE)
Veli Lehtovaara: Clandestine Sites: Displaced // 'S (Ville)

6.12.
SKORO Finnish Dance Festival, Pietari (RU)
Carl Knif: RED

5.12.
Dampfzentrale, Bern, Nordwind Festival (CH)
Elina Pirinen: Personal Symphonic Moment

4.12.
SKORO Finnish Dance Festival, Pietari (RU)
Sonja Jokiniemi: Hmm

2.12.
Kampnagel, Hampuri, Nordwind Festival (DE)
Elina Pirinen: Personal Symphonic Moment

28.11.
Hellerau, Dresden, Nordwind Festival (DE)
Elina Pirinen: Personal Symphonic Moment

28.11.
Vaasan kaupunginteatteri, Vaasa (FI)
Carl Knif: RED

27.11.
Kutomo, Turku (FI)
Hanna Ahti & Masi Tiitta: Flute

22.11.
Kunstencentrum STUK, Leuven (BE)
Sonja Jokiniemi: Hmm

21.11.
Arts Center BUDA, Kortrijk, NEXT Festival 2015 (B)
Elina Pirinen: Personal Symphonic Moment

27.-28.10.
Aleksanteri tanssii, Aleksanterin teatteri, Helsinki (FI)
Carl Knif: RED

2.10.
Itak/Sotku, Kuopio (FI)
Elina Pirinen: Lover of the Pianist

25.9. 
Tanssin aika, Jyväskylä (FI)
Carl Knif: RED

18.9.
Tehdasfestivaali Manifesti, Manilla, Turku (FI)
Maija Hirvanen: Days without Names

11.9.
Itak/Sotku, Kuopio (FI)
Anni Klein & Jarkko Partanen: Dirty Dancing

5.9.
Väinölänniemen stadion, Kuopio (FI)
Jarkko Partanen: Fields of Glory

2.-4.9.
Kulttuuriareena Gloria, Helsinki (FI)
Carl Knif: Claude Glass

21.8.
Yacht Hangar, Klaipeda (LT)
Andrius Katinas: WORK

13.-15.8.
HAU3, Tanz im August, Berliini (DE)
Elina Pirinen: Personal Symphonic Moment

8.-9.8.
Tampereen teatterikesä, Tampere (FI)
Anni Klein & Jarkko Partanen: Dirty Dancing

6.-7.8.
Tampereen teatterikesä, Tampere (FI)
Elina Pirinen: Personal Symphonic Moment

31.7.-1.8.
Chang Mu International Dance Festival, ARKO Arts Theater, Soul (KR)
Carl Knif: RED

27.7. 
Täydenkuun tanssit, Pyhäjärvi (FI)
Petri Kekoni: Miniatures - Ihminen pienoiskoossa, osana teosta Kolmen pysäkin kautta

26.7.
Täydenkuun tanssit, Pyhäjärvi (FI)
Carl Knif: RED

17. & 20.7.
ImPulsTanz, [8:tension] Young Choreographers' Series 2015, Wien (AT)
Elina Pirinen: Personal Symphonic Moment

13.6.
Paikallisliike, Kuopio (FI)
Sonja Jokiniemi: Hmm

29.5.
Sotku, Kuopio (FI)
Anne Hiekkaranta: Conus Marmoreus!!!

28.5.
Musiikkitalo, Helsinki (FI)
Anna Mustonen: Di anima et di corpo

22.5.
Tanssivirtaa Tampereella -nykytanssifestivaali, Tampere (FI)
Virva Talonen: Vuosirenkaat

21.5.
Tanssivirtaa Tampereella -nykytanssifestivaali, Tampere (FI)
Petri Kekoni: Miniatures - Ihminen pienoiskoossa, osana teosta Kolmen pysäkin kautta

25.-26.4.
Kutomo, Turku (FI)
Sonja Jokiniemi: Hmm

19.4.
Aerowaves Spring Forward, Barcelona (ES)
Taneli Törmä: ZOOM

9.4.
Plateforme Les Repérages, Roubaix (FR)
Carl Knif: RED

20.3.
Kokkolan Talvitanssit, Kokkola (FI)
Virva Talonen: Vuosirenkaat

19.3.
The Bazaar/Identity.Move!, Prague (CZ)
Andrius Katinas: Work

12.3.
Bora Bora Platform, Aarhus (DK)
Sonya Lindfors: NOIR?

22.-25.1.
HAU3, Berlin (DE)
Jeremy Wade: Death Asshole Rave Video

12.-18.1. Abrons Arts Center, New York (US)
Jeremy Wade: Death Asshole Rave Video

 

2014

10.12.2014 ICE HOT, Nordic Dance Platform, Oslo (NO)
Anna Maria Häkkinen & Jarkko Partanen: DIG MY JOCKEY – Live versio
Masi Tiitta: Sotilas

4.-7.12.2014 Mediakeskus LUME, Helsinki (FI)
Carl Knif: RED

5.12.2014 Yksin sateessa -festivaali, Joensuu (FI)
Jeremy Wade: Death Asshole Rave Video

4.12.2014 Yksin sateessa -festivaali, Joensuu (FI)
Masi Tiitta: Sotilas

5.11.2014 The Place, London (GB)
Anna Maria Häkkinen & Jarkko Partanen: DIG MY JOCKEY – Live versio

11.-12.10.2014 Künstlerhaus Mousonturm, Frankfurt (DE)
Eeva Muilu & Milja Sarkola: In Human Disguise

11.-12.10.2014, Künstlerhaus Mousonturm, Frankfurt (DE)
Mikko Hyvönen: Organic Synthetic

10.-11.10.2014, Sadler’s Wells, Lontoo (GB)
Maija Hirvanen: For Those Who Have Time

6.-7.10.2014 Künstlerhaus Mousonturm, Frankfurt (DE)
Elina Pirinen: Personal Symphonic Moment

4.-5.10.2014, Künstlerhaus Mousonturm, Frankfurt (DE)
Katariina Numminen: ZOO

26.9.2014, Tanssin aika, Jyväskylä (FI)
Sonya Lindfors: NOIR?

21.9.2014, Tehdasfestivaali Manifesti, Turku (FI)
Virva Talonen: VUOSIRENKAAT

22.-24.8.2014, Performing Arts Forum, St Erme (FR)
Mikko Hyvönen: Organic Synthetic

9.8.2014 Kedja Encounter, Marienhamn, Åland (FI)
Sari Palmgren: The Earth Song

6.-7.8.2014, Tampereen Teatterikesä, Tampere (FI)
Katariina Numminen: ZOO

5.-6.8.2014, Tampereen Teatterikesä, Tampere (FI)
Sonya Lindfors: NOIR?

22.7.2014, Pyhäjärven täydenkuun tanssit –festivaali, Pyhäjärvi (FI)
Maija Hirvanen: On Ice

14.-15.6.2014, Theaterdiscounter, Berlin (DE)
Maija Hirvanen: On Ice

24.5.2014 Alwar Urban -tanssifestivaali, Jyväskylä (FI)
Joona Halonen: Straight

24.5.2014 Oulun lasten ja nuorten teatterifestivaali, Oulu (FI)
Sonya Lindfors: NOIR?

23.-24.5.2014 SPRING Festival, Utrecht (NL)
Maija Hirvanen: For Those Who Have Time

17.-18.5.2014 Schöne Aussicht Festival, Stuttgart (DE)
Sonya Lindfors: NOIR?

27.4.2014 Aerowaves – Spring Forward, Umeå (SE)
Anna Maria Häkkinen & Jarkko Partanen: DIG MY JOCKEY – Live versio

2.-6.4.2014 Multiplié Dance Festival, Trondheim (NO)
Favela Vera Ortiz: Choreographer's Appointment

18.3.2014 Hong Kong Arts Festival, Hong Kong (HK)
Elina Pirinen: Lover of the Pianist

16.2.2014 TPAM, Yokohama (JP)
Kosei Sakamoto: HAIGAFURU - Ash is Falling
Ervi Sirén: KITE 

14.2.2014 Kokkolan talvitanssit, Kokkola (FI)
Joona Halonen: Straight

25.-26.1.2014 Barker-teatteri, Turku (FI)
Elina Pirinen: Personal Symphonic Moment

 

2013

14-15.12.2013 Studio 11, Cologne (DE)
Sari Palmgren: The Earth Song

6.12.2013 Pop Up Art House, Diana-näyttämö, Helsinki (FI)
Masi Tiitta: Sotilas

28.11.2013 XS Vol.5 - Uuden tanssin ja esitystaiteen festivaali, Turku (FI)
Masi Tiitta: Sotilas

20.-23.11.2013 Yksin sateessa? -festivaali, Joensuu (FI)
Favela Vera Ortiz: Koreografin vastaanotto

13.9.2013 Ääniä-festivaali, Kuopio (FI)
Deborah Hay / Vera Nevanlinna: News

26.8.2013 Sommerwerft Theaterfestival am Fluss, Frankfurt (DE)
Eliisa Erävalo & Kati Korosuo: A Good Friend

24.8.2013 Karhusaari, Helsinki (FI)
Eliisa Erävalo & Kati Korosuo: A Good Friend

17.8.2013 Korjaamo Teatteri Stage, Helsinki (FI)
Maija Hirvanen: For Those Who Have Time

23.7. & 25.7.2013 ImPulsTanz, Vienna (AU)
Jana Unmüßig: Colour, Colour  

23.7.2013 Täydenkuun tanssit, Pyhäjärvi (FI)
Anna Mustonen: Di anima et di corpo

13.6.2013 Kuopio Tanssii ja Soi, Kuopio (FI)
Petri Kekoni: Miniatures

9.6.2013 Hangö Teaterträff, Hanko (FI)
Carl Knif: Claude Glass

28.5.-2.6.2013 FRiNGE Festival, Recklinghausen (DE)
Eliisa Erävalo & Kati Korosuo: A Good Friend

25.-26.5.2013 Potsdamer Tanztage, Potsdam (DE)
Eeva Muilu & Milja Sarkola: In Human Disguise

29.4.2013 Stoa, Helsinki (FI)
Jenni Koistinen: Tänään. täällä. me: paikka auringossa

20.4.2013 Tanssivirtaa Tampereella, Tampere (FI)
Joona Halonen: Toinen puoliaika

19.4.2013 Tanssivirtaa Tampereella, Tampere (FI)
Eeva Muilu: Kvintetto

16.4.2013 Tanssivirtaa Tampereella, Tampere (FI)
Maija Hirvanen: For Those Who Have Time

13.4.2013 Kulttuuritalo Grand, Porvoo (FI)
Carl Knif: Claude Glass

6.4.2013 Kokkolan kaupunginteatteri, Kokkola (FI)
Elina Pirinen: Lover of the Pianist

3.-6.4.2013 Kampnagel, Hamburg (DE)
Jana Unmüßig: Colour, Colour

30.3.2013 Theater Malpertuis, Tielt (BE)
Veli Lehtovaara & Maria Ferreira Silva: Light as a Feather, Green as an Apple

29.3.2013 CC De Kern, Wilrijk (BE)
Veli Lehtovaara & Maria Ferreira Silva: Light as a Feather, Green as an Apple

15.3.2013 Les Reperages, Lille (FR)
Off/Balance: On the treshold

22.-23.2.2013 PACT Zollverein, Essen (DE)
Thomas Lehmen: ,,Bitte...''

16.2.2013 Kokkolan talvitanssit, Kokkola (FI)
Eeva Muilu: Kvintetto

15.2.2013 Kokkolan talvitanssit, Kokkola (FI)
Deborah Hay/Vera Nevanlinna: News

11.-12.1.2013 Japan Society, New York (US)
Kosei Sakamoto: HAIGAFURU - Ash is falling

 

2012

15.12.2012 ICE HOT, Nordic Dance Platform, Helsinki (FI)
Eeva Muilu & Milja Sarkola: In Human Disguise 

14.12.2012 ICE HOT, Nordic Dance Platform, Helsinki (FI)
Maija Hirvanen: Our social democratic bodies

14.12.2012 ICE HOT, Nordic Dance Platform, Helsinki (FI)
Off/Balance: On the treshold

13.12.2012 ICE HOT, Nordic Dance Platform, Helsinki (FI)
Elina Pirinen: Lover of the Pianist 

8.–9.12.2012 December Dance Festival, Brugge (BE)
Veli Lehtovaara & Maria Ferreira Silva: Light as a Feather, Green as an Apple

7.12.2012 Opek, Leuven (BE)
Veli Lehtovaara & Maria Ferreira Silva: Light as a Feather, Green as an Apple

27.-28.11.2012 November NEXT festival, Kortrjik (BE)
Veli Lehtovaara & Maria Ferreira Silva: Light as a Feather, Green as an Apple

22.11.2012 XS Vol.4 - Uuden tanssin ja esitystaiteen festivaali, Turku (FI)
Maija Mustonen: The Greatest Love Songs

10.-11.11.2012 Baltic Circle, Helsinki (FI)
Maija Hirvanen: Our social democratic bodies

10.10.2012 European festival La Bequee!, Brest (FR)
Carl Knif: Claude glass

9.-10.10.2012 Seoul Performing Arts Festival, Seoul (KR)
Maija Hirvanen: Our social democratic bodies

29.-30.9.2012 Bird Theater Festival, Tottori (JP)
Ervi Sirén: Leija / KITE
Kosei Sakamoto: HAIGAFURU - Ash is falling 

23.9.2012 eXplore Dance Festival, Bukarest (RO)
Elina Pirinen: Lover of the Pianist

20.-21.9.2012 Dansens Hus, Stockholm (SE)
Maija Hirvanen: Our social democratic bodies

16.9.2012 Manifesti, Turku (FI)
Eeva Muilu: Kvintetto

31.8.2012 Augusti TantsuFestival, Tallinna (EE)
Elina Pirinen: Lover of the Pianist

31.8.2012 Tanzmesse 2012, Düsseldorf (DE)
Eliisa Erävalo & Kati Korosuo: A Good Friend

30.8.2012 Tanzmesse 2012, Düsseldorf (DE)
Off/Balance: On the treshold

25.8.2012 Spring Forward, Bassano del Grappa (IT)
Elina Pirinen: Lover of the Pianist 

24.8.2012 Yhteisötanssifestivaali, Tampere (FI)
Jenni Koistinen: tänään. täällä. me: paikka auringossa

23.8.2012 Art goes kapakka, Helsinki (FI)
Eliisa Erävalo & Kati Korosuo: Hyvä ystävä

19.8.2012 STAGE, Helsinki (FI)
Eeva Muilu: Kvintetto

18.8.2012 STAGE, Helsinki (FI)
Anna Mustonen & Masi Tiitta: Thank you for your love
Elina Pirinen: Lover of the Pianist 

24.7.2012 Full Moon Dance Festival (FI)
Kosei Sakamoto: HAIGAFURU - Ash is falling 

21. & 24.7.2012 ImPulsTanz, Wien (AU)
Eeva Muilu & Milja Sarkola: In Human Disguise 

19.-20.6.2012 Kuopio Dance Festival (FI)
Ervi Sirén: Leija / KITE 

17.6.2012 Kuopio Dance Festival (FI)
Joona Halonen: Whispering Cosmos 

17.5.2012 Interplay, Torino (IT)
Joona Halonen: Feature 

11.5.2012 Bouge B 2012, Singel, Antwerp (BE)
Veli Lehtovaara & Maria Ferreira Silva: Light as a Feather, Green as an Apple

6.5.2012 RadArt, Tromsö (NO)
Eeva Muilu & Milja Sarkola: In Human Disguise

3.5.2012 New Performance Turku Festival (FI)
Maija Hirvanen: On Ice

27.–28.4.2012 Springdance Festival (NL)
Veli Lehtovaara & Maria Ferreira Silva: Light as a Feather, Green as an Apple

26.4.2012 Taikaloikka festival, Vantaa (FI)
Joona Halonen: Feature 

18.4.2012 Tanssivirtaa Tampereella -festivaali (FI)
Carl Knif: Claude glass

14.–18.4.2012 Kiasma Theatre, Helsinki (FI)
Maija Hirvanen: On Ice (Re-make 2012)

12.4.2012 Kuopio (FI)
Sari Palmgren: Animal Motion 

2.–3.3.2012 Kyoto Arts Center (JP)
Ervi Sirén: Leija / KITE 

 

2011

17.-18.12.2011 Barker-teatteri, Turku (FI)
Janina Rajakangas: Viimeinen tanssi ennen maailmanloppua 

17.12.2011 Nordic Gold, Melkweg (NL)
Maija Hirvanen: On Ice 

15.12.2011 Nordic Gold, Melkweg (NL)
Deborah Hay/Vera Nevanlinna: News 

8.-9.12.2011 Dans Storm, Shanghai (CN)
Joona Halonen: Whispering Cosmos 

26.-27.11.2011 Nordwind Festival, Berlin (DE)
Eeva Muilu 

26.11.2011 XS Vol. 3, Turku (FI)
Heli Meklin: Simple Events 

23.11.2011 Yksin sateessa, Joensuu (FI)
Kati Korosuo: TOP 10 

29.10.2011 Danzalborde, Valparaiso (CL)
Petri Kekoni: Vihreä nojatuoli 

20.10.2011 CODA Festival, Oslo (NO)
Ervi Sirén: Viita 

13.10.2011 CODA Festival, Oslo (NO)
Deborah Hay: Lightening 

12. & 14.10.2011 Seinäjoki & Vaasa (FI)
Carl Knif: Claude glass 

1.-2.10.2011 BIRD Theatre Festival, Tottori (JP)
Ervi Sirén: Katu & Ilmalautturit 

25.9.2011 Tanssin aika, Jyväskylä (FI)
Sari Palmgren: Animal Motion 

23.9.2011 Tanssin aika, Jyväskylä (FI)
Carl Knif: Claude glass
Elina Pirinen: Lover of the Pianist 

16.-23.9.2011 Moving Agendas, Århus (DK)
Favela Vera Ortiz: Koreografin vastaanotto 

22.–27.9.2011 Kanuti Gildi Saal, Tallinna (EE)
Mart Kangro: Talk to Me 

21.–24.9.2011 Dansens Hus, Tukholma (SE)
Maija Hirvanen: On Ice

12.9.2011 Manifesti, Turku (FI)
Maija Hirvanen: Meidän sosiaalidemokraattiset kehomme

8.-10.9.2011 Fira Tàrrega (ES)
Anna Estarriola: The Happiest 

31.8.2011 Kanuti Gildi Saal, Tallinna (EE)
Mart Kangro: Talk to Me 

20.8.2011 Järvenpään kävelykatu Janne (FI)
Favela Vera Ortiz: Koreografin vastaanotto

25.7.2011 Täydenkuun tanssit, Pyhäjärvi (FI)
Petri Kekoni: Vihreä nojatuoli

25.7.2011 Täydenkuun tanssit, Pyhäjärvi (FI)
Tanssiryhmä Off/Balance: Kynnyksellä

16.7.2011 Jyväskylän kesä (FI)
Tanssiryhmä Off/Balance: Kynnyksellä

24.–26.5.2011 Rencontres Chorégraphiques Internationales de Seine-Saint Denis (FR)
Maija Hirvanen: On Ice

29.4.2011 Tanssin päivän gaala, Vantaa (FI)
Ervi Sirén: Katu (ote)

8.–10.4.2011 Stoa Itä-Helsingin kulttuurikeskus (FI)
Ervi Sirén: Katu

26.3.2011 Les Réperages Festival , Charleroi (BE)
Maija Hirvanen: On Ice

16.3.2011 Southbank Centre, Lontoo (UK)
Maija Hirvanen: On Ice

8.3.2011 Naistenpäivän tapahtuma, Espoo (FI)
Ninni Perko: Jäljet (ote)

18.–19.2.2011 JoJo – Oulun tanssin keskus (FI)
Sari Palmgren: Animal Motion

1.2.2011 SLU-tapahtuma, Helsinki (FI)
Satu Tuomisto: Keittiönpöydällä (ote)