Zodiak – Uuden tanssin keskus
Tallberginkatu 1 A/154
00180 Helsinki

Yleinen sähköpostiosoitteemme poistui käytöstä 1.11.2020 Henkilökunnan yhteystiedot alla.
Lippuasiat: Tiketti 0600-1-1616, ma–la 9–21, su 11–19 (1,78 € / min. + pvm)
Tilavaraukset: tuottaja Markus Alanen
Kurssiasiat: tuottaja Elina Ruoho-Kurola
Lehdistö ja kutsuvieraat: tiedottaja Piia Ahonen

 

Tilat

ZODIAK STAGE, V-OVI
Zodiakin yleisölämpiön sisäänkäynti on Kaapelitehtaan sisäpihalta V-lasiovista. Ovet avautuvat tuntia ennen esitystä.

STUDIO C4
Zodiakin Studio C4 sijaitsee Kaapelitehtaan C-rapun 4. kerroksessa

STUDIO B2
Zodiakin Studio B2 sijaitsee Kaapelitehtaan B-rapun 2. kerroksessa

TOIMISTO
Zodiakin toimisto sijaitsee Kaapelitehtaan A-rapun 3. kerroksessa.

Katso lisätiedot tilojemme saavutettavuudesta täältä.

Verkkolaskutusosoite

Pankki: Danske Bank
BIC: DABAFIHH  

Vastaanottaja: 003708871476 (Zodiak)
Operaattori: 003721291126 (Maventa)

Huom! Mikäli operaattoria ei löydy, varmista ensin, että pankiksi on valittu Danske Bank

Y-tunnus: 0887147-6

Henkilökunta

Ari Tenhula
Ari Tenhula
Toiminnanjohtaja
ari.tenhula@zodiak.fi
+358 50 430 8664
Harri Kuorelahti
Harri Kuorelahti
Taiteellinen johtaja
harri.kuorelahti@zodiak.fi
+358 40 702 7399
Katja Kirsi
Katja Kirsi
Yleisötyövastaava
Yleisötyön kokonaisuus, hankkeet.
katja.kirsi@zodiak.fi
+358 50 343 9302
Elina Ruoho-Kurola
Elina Ruoho-Kurola
Tuottaja
Kurssit (myös laskutus), kiertueet, Sivuaskel-festivaali.
elina.ruoho-kurola@zodiak.fi
+358 44 975 46 98
Maija Eränen
Maija Eränen
Tuottaja
Hankkeet, esitysohjelmisto (CoCommission)
maija.eranen@zodiak.fi
+358 41 319 0399
Markus Alanen
Markus Alanen
Tuottaja (1.9.2021-31.8.2022)
Esitysohjelmisto, tilavaraukset (myös laskutus)
markus.alanen@zodiak.fi
+358 44 230 0927
Piia Ahonen
Piia Ahonen
Tiedottaja
Viestinnän kokonaissuunnittelu, mediakontaktit, kutsuvieraat.
piia.ahonen@zodiak.fi
+358 44 971 6344
Sinem Kayacan
Sinem Kayacan
Visuaalisen viestinnän tuottaja
sinem.kayacan@zodiak.fi
+358 46 529 3446
Anna Pöllänen
Anna Pöllänen
Tekninen johtaja ja valomestari
anna.pollanen@zodiak.fi
+358 50 521 1579
Jeroen Sebrechts
Jeroen Sebrechts
Hanketuottaja
Tanssikaverit-hanke
jeroen.sebrechts@zodiak.fi
+358 44 968 7567
Johannes Vartola
Johannes Vartola
Äänimestari (työvapaa 28.6.2021–31.1.2022)
johannes.vartola@zodiak.fi
+358 50 560 3016
Varpu Nieminen
Varpu Nieminen
Tuottaja (vanhempainvapaa 1.10.2021–31.8.2022)
Esitysohjelmisto
varpu.nieminen@zodiak.fi