Zodiak – Uuden tanssin keskus
Tallberginkatu 1 A/154
00180 Helsinki

Yleinen sähköpostiosoitteemme poistui käytöstä 1.11.2020 Henkilökunnan yhteystiedot alla.
Lippuasiat: lipunmyynti@zodiak.fi
Tilavaraukset: tuottaja Elina Hauta-aho
Lehdistö ja kutsuvieraat: tiedottaja Piia Ahonen

Tilat

ZODIAK STAGE, V-OVI
Zodiakin yleisölämpiön sisäänkäynti on Kaapelitehtaan sisäpihalta V-lasiovista. Ovet avautuvat tuntia ennen esitystä.

STUDIO C4
Zodiakin Studio C4 sijaitsee Kaapelitehtaan C-rapun 4. kerroksessa

STUDIO B2
Zodiakin Studio B2 sijaitsee Kaapelitehtaan B-rapun 2. kerroksessa

TOIMISTO
Zodiakin toimisto sijaitsee Kaapelitehtaan A-rapun 3. kerroksessa.

Katso lisätiedot tilojemme saavutettavuudesta täältä.

Verkkolaskutusosoite

16.5.2022 alkaen:

Pankki: Danske Bank
IC: DABAFIHH
Verkkolaskuosoite: 003708871476
Operaattori: Apix Messaging Oy (003723327487)
OVT-tunnus: 003708871476
Y-tunnus: 0887147-6

31.8.2022 saakka toimii myös vanha osoite:
 

Pankki: Danske Bank
BIC: DABAFIHH
Verkkolaskuosoite: 003708871476
Operaattori: OpusCapita Solutions Oy (E204503)
OVT-tunnus: 003708871476
Y-tunnus: 0887147-6

Henkilökunta

Ari Tenhula
Ari Tenhula
Toiminnanjohtaja
ari.tenhula@zodiak.fi
+358 50 430 8664
Harri Kuorelahti
Harri Kuorelahti
Taiteellinen johtaja
harri.kuorelahti@zodiak.fi
+358 40 702 7399
Markus Alanen
Markus Alanen
Tuottaja (1.9.2021-28.2.2023)
Esitysohjelmisto, kiertueet
markus.alanen@zodiak.fi
+358 44 230 0927
Elina Hauta-aho
Elina Hauta-aho
Tuottaja (1.8.2022–28.2.2023)
Kurssit, tilavaraukset (myös laskutus)
elina.hauta-aho@zodiak.fi
Piia Ahonen
Piia Ahonen
Tiedottaja
Viestinnän kokonaissuunnittelu, mediakontaktit, kutsuvieraat
piia.ahonen@zodiak.fi
+358 44 971 6344
Sinem Kayacan
Sinem Kayacan
Visuaalisen viestinnän tuottaja
Visuaaliset sisällöt
sinem.kayacan@zodiak.fi
+358 46 529 3446
Anna Pöllänen
Anna Pöllänen
Tekninen johtaja ja valomestari
anna.pollanen@zodiak.fi
+358 50 521 1579
Tatu Vanhatalo
Äänimestari (1.8.–30.9.2022)
tekniikka@zodiak.fi
+358 40 728 6353
Johannes Vartola
Johannes Vartola
Äänimestari (työvapaalla 1.8.-30.9.2022)
johannes.vartola@zodiak.fi
+358 50 560 3016
Varpu Nieminen
Varpu Nieminen
Tuottaja (vanhempainvapaa 1.10.2021–31.12.2022)
Esitysohjelmisto
varpu.nieminen@zodiak.fi
Elina Ruoho-Kurola
Elina Ruoho-Kurola
Tuottaja (opintovapaalla 15.6.2022–28.2.2023)
Kurssit (myös laskutus), kiertueet, Sivuaskel-festivaali.
elina.ruoho-kurola@zodiak.fi
+358 44 975 46 98